Logo Loading

06 Mayıs 2006 tarihinde Vıçitırna Şube Seçimleri gerçekleşti.

Toplantının I. Gündem maddesi: Divan Başkanlığının ve tutanakçıların tayin edilmesi idi.

Toplantının II. gündem maddesi olarak da: Şubenin İki yıllık raporunun sunulması oldu. Raporu; KDTP Vıçitırna Şube Başkanı Sn. Arif Kera sundu. Raporda 2 yıllık dönem başkanlığının verimli geçtiğini, bu dönem içerisinde Gençlik Kolunun, Kadın Kolunun ve önemli olan Mamak Belediyesiyle Vıçitırna Belediyesi arasında ki “Kardeş Belediye” olmalarında katkılarının çok büyük olduğu vurgulı.

Selamlama bölümüne geçildiğinde sözü alan Sn. Mahir Yağcılar “Amacımız: Varlığımızı gelenek ve göreneklerimizi korumak, Türk Dilini ve kültürümüzü ayakta tutmaktır. Türk toplumu ve Kosova statüsünün belirlenmesinde birbirimize destek olmamız gerekiyor.Eğitim bizim için çok önemlidir. Sizlerin ihtiyaçları bizlerin görevi olacaktır.” dedi.

Toplantının III. cü gündem maddesi ise: Seçime giriş ve adayların açıklanmasıydı. Aday isimleri tek tek okunduktan sonra seçim işlemlerine başlanıldı.

Seçim işlemlerinin sürdüğü sırada Vıçitırna gençlerinin hazırladığı folklor gösterisi gerçekleştirildi.

63 kişinin kullığı oy sonucunda; 14 adaydan 7 adayın KDTP Vıçitırna Şube Yönetimine girme hakkını kazılar. KDTP Vıçitırna Şube Yönetimine giren adaylar: Arif Kera, Reyhan Llapaştica, Abdullah Sungur, Hadika Abdurrahman, Ardiyan Gaş, Fevzi Kera ve Faruk Sungur.