Logo Loading

10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri Düzenlendi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri Düzenlendi
Bu akşam “Filizler” ADTKD tarafından Atatürk’ü Anma Haftası ve 25. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen konsere, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Milletvekillerimiz Fidan Brina Jılta ile Enis Kervan katılım sağladı.
Geceye katılan Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka’da yaptığı konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün örnek alınacak bir lider olduğunu ve hep hatırlanması gerektiğini belirtti.
Genel Başkanımız Fikrim Damka: “Aziz Türk milletinin uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan, millet olma şuuruna ulaşmasını sağlayan, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83. yıldönümünde özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, ulusunun kalkınması yolundaki ilkelerini örnek alarak, yükselen genç neslimize bu ruhu aşılamak ve kalplerinde Atatürk
“Filizler” Derneğine 25 yıldır solmayan aziz hatırasını yaşattığı ve bugüne kadar kültür ve sanat alanında sunduğu katkılar için huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Daima büyük bir sevgi ve saygı ile yüreğimizde yaşattığımız, Mustafa Atatürk’ü rahmetle ve minnetle anıyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene! ” dedi.
Konuşmaların ardından karşılıklı plaketler takdimi gerçekleşti.