Logo Loading

15 Kasımda 60’ta buluşalım…

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi seçim etkinlikleri çerçevesinde kadın kolunun girişimiyle 31 Kasım 2009 Cumartesi Nafron Restoranda “Kadınlar Matinesi” tertiplendi.

Matineye alkışlar eşliğinde gelen Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı ve Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar, Milletvekili Müfera Şinik, Genel Sekreter ve Bakan Yardımcısı Fikrim Damka, KDTP Prizren Şubesi Başkanı ve Prizren Belediye başkanı adayı Orhan Lopar ile belediye meclis adayları, gelecekte Türklüğün yaşatılması için 60’ta bir araya gelinmesini isteminde bulundular.

Matinede bayanlara hitap eden KDTP Prizren Şube Başkanı ve Prizren Belediyesi başkanı adayı Orhan Lopar, ilk kez bu kadar kalabalık bir bayan topluluğuna seslendiğini belirterek, Türk aile yapısında kadınların vazgeçilmez olduğuna vurgu yaptı. Kosova ve Türk halkının 15 Kasımda önemli bir sınava çıkacağının altını çizen Belediye Başkan Adayı, Prizren şehrinin Prizrenli birinin yönetmesi gerektiğini belirterek; “Kosova’ya Türk askeri gelmeden Kosova’da huzur olmaz. Kosova’ya Türk askeri geldi, huzur geldi. Prizren’e de bir Türk belediye başkanı gelmeden huzur olmayacaktır. İnşallah bu da en kısa zamanda sizin desteğinizle olacaktır” şeklinde konuştu.

KDTP Genel Başkanı ve Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar yaptığı konuşmasında, “Her başarılı erkeğin arkasında bir hanım vardır. Dolayısıyla partimizin de arkasında sizin olduğunuzu biliyoruz. Bu da geleceğe daha sağlam bakmamıza neden olmaktadır” dedi. Türklüğümüzün geleceğinin KDTP olduğuna vurgu yapan Yağcılar, 15 Kasımda herkesi 60’ı oylamaya davet etti.

600’ün üzerinde bayanın katılımıyla gerçekleşen matineyi Türkiye’nin ünlü Rumeli sanatçısı Ekrem Gültekin taçlandırdı. Rumeli oyun havalarıyla bayanlara unutulmaz anlar yaşatan Ekrem, bayanların büyük beğenisini topladı.