Logo Loading

15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi

15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA, Milletvekillerimiz Fidan Brina JILTA ve ENİS KERVAN ile Partimizin Şube Başkanları, T. C. Priştine Büyükelçisi Çağrı SAKAR nezdinde düzenlenen anma programına katıldı.

Anma programında söz alan Başkanımız : “Türkiye Cumhuriyeti FETÖ ile mücadeleyi sürdürürken, bu sinsi terör örgütün birçok ülkede gizli planlarını gerçekleştirme peşinde olduğu bilinciyle, bütün ülkelerin aynı karalılıkla mücadele etmeye devam etmesi ve Kosova Devleti’nin de bu mücadelede daha kararlı olması gerekmektedir.

Her platformda daha kararlı adımların atılması konusunda hükümet nezdinde bu konuyu dile getirmeye her fırsatta devam edeceğiz.

15 Temmuz 2016 yılında alçak kalkışmanın yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan hain girişimin ve gösterilen destansı direnişin hatırlanması, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün unutulmaması ve unutturulmaması gerekir.” dedi.

Milletvekillerimiz Fidan Brina Jılta ve Enis Kervan’da günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yaptı.

Milletvekili Fidan Brina Jılta:”FETÖ militanlarının kapalı kapılar ardında yaptıkları gizli planlamalarda, hesaba katmadıkları bir şey vardı. O da; Türk milletinin din ve vatan uğruna gözünü kırpmadan canını verebilecek kadar cesur ve yiğit bir millet olduğu idi.” dedi.

Milletvekili Enis Kervan’da” Türk Milleti’nin, vatanının işgalini hedefleyen FETÖ darbe girişimine karşı sergilediği 15 Temmuz Direnişi, Tarihe çok önemli bir not düşmüştür.

15 Temmuz 2016’deki hain teşebbüs, sadece iktidarı ele geçirmeyi amaçlayan bir darbe girişimi değil; aynı zamanda Türkiye’yi emperyalistlerin işgaline açmayı hedefleyen bir ihanetti.” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleşen anma programına, Başbakan Yardımcısı Emilija Redzepi, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İslam Birliği Başkanı, T. C. kurum temsilcileri ve dernek başkanları katılım sağladı.

#15temmuzdış #15Temmuz #15TemmuzuUnutmaUnutturma #TürkiyeGeçilmez