Logo Loading

15 Temmuz Etkinlikleri Kapsamında Bisiklet Turu Düzenlendi ve Fenerler Uçurtuldu

Bu akşam Şadrvan meydanında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Tika ve Kosova Genç İzciler Birliği tarafından düzenlenen “Demokrasi İçin Pedal Çevir” bisiklet turunun ardından, “Orkide” Kadınlar Derneği organizasyonuyla 251 kahraman şehit anısına ay yıldızlı gökleri aydınlatmak için gece fenerleri uçurtuldu.

Programa T. C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA, T. C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Milletvekillerimiz Fidan Brina JILTA ve Enis KERVAN, Prizren Belediyesi Başkanı Mytaher Haskuka, TİKA Koordinatörü Cihan Dinçer, KTTH Başkanı Albay Yunus Emre Işıkoğlu, Yunus Emre Müdürü Mehmet Ülker, Din Müşaviri Nevzat Sabri Akın, Prizren Belediyesi Turizm ve Kalkınma Müdürü Sevil Liman Kazaz, Genel Sekreterimiz Varol Bekteş, Prizren Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Sevilay İgci Hapçi, Prizren Şubesi Yönetim yönetim kurulu üyeleri ve dernek başkanları ile temsilcileri katılım sağladı.

Sözü alan Başkanımız: ” Büyüyen ve güçlenen Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerleyişine taş koymak isteyen FETÖ’ye ve onu destekleyen güçlere, 15 Temmuz gecesi Türkiye’ nin her yerinde ve dünyanın bir çok bölgesinde olduğu gibi Kosova halkı da gereken cevabı vermiştir ve her yıl aynı duygu ve düşünceler ile bu kararlı iradesini ortaya koymaya devam etmektedir.” dedi.

Program sonunda 15 Temmuz demokrasi kahramanı şehitler rahmetle, gaziler de minnetle anılarak, gece fenerleri uçurtuldu.

#15Temmuz #15TemmuzDemokrasiveMilliBirlikGünü

#15TemmuzDIŞ #TürkiyeGeçilmez