Logo Loading

22.02.2004 tarihinde Prizren’de tutulan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında

22.02.2004 tarihinde Prizren’de tutulan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında gündem olarak Parti seçimleri ve diğer çeşitli konular ele alınmıştır. Toplantıya Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve şube başkanları katılmıştır. Toplantıda şu kararlar alınmıştır:

– KDTP Parti seçimlerinin önceki prensipte alınan karara göre Mart ayı içerisinde gerçekleşmesi. KDTP Şube seçimleri tamamlanıp hemen ardından KDTP Merkez seçimleri gerçekleşmelidir. Verilen yetkiye dayanarak, G.Başkan Şube seçim toplantılarına üç kişilik heyetler tayin edecek ve heyetler Merkeze yazılı raporlar sunacaktır.

– KDTP Merkez Meclisine Prizren’den 21, Mamuşa’dan 16, Priştine’den 7, Gilan ve Dobırçan’dan 5, Mitroviça’dan 3 ve Vuçitırın’dan 2 üye seçilecektir. Merkez Yönetim Kuruluna Prizren’den 7, Mamuşa’dan 5, Priştine’den 3, Gilan ve Dobırçan’dan 3, Mitroviça’dan 2 ve Vuçitırın’dan 1 üye seçilecektir.

– Her şube seçim tarihi ve seçimlerle ilgili bilgileri aleni ve hemen yayınlamalı ve şube seçimlerini örgütleyecek komisyonları tayin etmelidir.

– 200405 Öğretim yılı T.C. Üniversitelerinde verilecek kontenjan ve tercihlerle ilgili rapor kabul edilmiştir.

– Parlamento seçimleriyle ilgili çalışma grubunda ve Merkez Seçim Komisyonunda ki temsilcilerimizin çalışmaları desteklenmiştir. Buna bağlı olarak, Anayasal Çerçevede tahsis edilmiş salyelerle ilgili dağılımın adil olmadığı bir daha vurgulanmıştır. Bu konuda AGİT ve UNMIK ve diğer yetkililere bu tepkiyi bildirmek ve salye sayısının artırılmasında çalışmaların yapılması kararlaştırılmıştır.

– Boks maçı sonrası bazı bireylerin tarafından yapılan olumsuz hareketler ve hakaretler kınanmış ve böyle olayların tekrarlanmaması gereği belirtilmiştir.

– Gelecek dönemde KDTP Parti Tüzüğünün gözden geçirilmesi ve gereken değişikliklerin prosedüre bağlı olarak yapılması öngörülmüştür.

– Bu yıl parlamento seçimlerinin daha başarılı geçmesi amacıyla, seçim öncesi T.C. resmi makamları ve partileri ziyaret etmek ve ilişkileri geliştirmek kararı alınmıştır.

KDTP
Prizren 22.02.04