Logo Loading

23 KTMB İstanbul’da Kutlandı

23 KTMB İstanbul’da Kutlandı
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları kapsamında, Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen, Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası “Rumeli Ezgiler Konseri”ne katılım sağladı.
Konuşmasında Başkanımız; “Balkanlardan göç etmiş ve buralarda yaşamlarını sürdüren ancak kalpleri halen bizimle birlikte atan tüm Rumeli camiası; bizler aynı kararlılık ve azimle değerlerimizi ve kimliğimizi yaşatmak için verdiğimiz mücadelenin yılmaz savunucusu olmaya devam edeceğiz. Büyük öğrenci projesinin meyvelerini almaya başlamış bir toplum olarak, pırıl pırıl gençlerimizin, yetişen kaliteli kadroların geleceğimize ışık tutacağına ve milli değerlerimizi korumaya devam edeceklerine yürekten inanıyorum. Türkiye’de okuyan çocuklarımızın vatanlarına dönüp, Kosova Türk toplumunun fertleri olarak kendi topraklarında var olma mücadelesini sürdürmeleri çok önemli.
Arkamızda var olan güçlü bir Türkiye, güçlü Balkanlar ve Balkanlarda güçlü Türk toplumu demektir. Biz birlikte güçlüyüz! Şanlı hilalimiz, Türk bayrağının Kosova topraklarında daima gururla dalgalanması için tüm gayretimizi ve gücümüzü ortaya koyup, inandığımız ve savunduğumuz tüm değerleri koruyacağız. Kardeşlik, sevgi ve dayanışma ruhuyla; bayrağı bir, inancı bir, dili bir yüce Türk milleti ilelebet payidar kalacaktır.” şeklinde ifadelerine yer verdi.