Logo Loading

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı Vesilesiyle Başbakanlık Topluluklar Ofisi Toplantı Düzenledi

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı Vesilesiyle Başbakanlık Topluluklar Ofisi Toplantı Düzenledi
Bugün Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Milletvekillerimiz Enis KERVAN ve Fidan Brina Jilta, Başbakan Albin Kurti’nin katılımı ve ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya katılım gösterdi.
Başbakanlık Topluluklar ofisinin öncülüğünde “Var olan sorunların tartışılması ve çözüm olanakları” temalı toplantısına, parti temsilcilerimizin yanı sıra, farklı alanlarda faaliyet gösteren Türk Sivil Toplum Kuruluşları katılım gösterdi.
Yapılan toplantıda, özellikle toplulukların yaşadığı sıkıntılar, sağlık, istihdam, eğitim gibi farklı alanlardaki sorunlar, çözüm önerleri ve talepler dile getirilirken, önümüzdeki süreçte faaliyet alanlarının genişletilmesine duyulan ihtiyacın önemine vurgu yapıldı.
Toplantıda konuşan Genel Başkanımız, Kosova Türk Toplumunun ülkedeki önemine ve gücüne dikkati çekerken, Türk toplumunun ihtiyaçlarının aslında ülke genelindeki temel beklentilerle örtüştüğünü ifade etti. Yapılan bu tür toplantıların ve ifade edilen görüş ve önerilerin önemine atıfta bulunan Genel Başkanımız, bu taleplerin süreç içerisinde ne kadar dikkate alınacağının ve uygulamaya konulacağının takipçisi olacaklarının altını çizdi.