Logo Loading

24 Kasım Öğretmenler Günü Yemeği Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü Yemeği Düzenlendi
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Milletvekillerimiz Fidan Brina Jılta ve Enis Kervan ile birlikte Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle düzenlediği akşam yemeğine katıldı.
T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, T.C. Priştine Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan, Maltepe İlçe Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’nun da katıldığı yemeğe, Kosova’nın her bölgesinden gelen öğretmenler ile hep birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.
Sözü alan Genel Başkanımız;
“Hayatın her evresinde yol gösteren, bilgi ve sevgiyi aktararak kişisel gelişime katkı sağlayan bir öğretmen vardır. Siz öğretmenlerin de çocuklarımıza aynı hassasiyetle yaklaşarak geleceğe aydın bir nesil yetiştireceğinizden hiç şüphem yok.
Bugüne kadar önce eğitim diyerek, dilimizi, kimliğimizi, öz kültürümüzü ve benliğimizi unutmamamız gerektiğini vurguladık. Özellikle çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkılması, onlara milli bilincin aşılanmasının önemine işaret ettik.
Görevimizin başına geldiğimiz günden bu yana, Türkiye Cumhuriyeti Devleti destekleriyle birçok başarılı projeye imza attık. Bugünden sonra da en büyük payı eğitime tahsis ederek, eğitimimizi çok ileri standartlara taşımayı hedefliyoruz.
Önce eğitim diyerek vizyonumuza yakışır biçimde, bugüne kadar yapılmamış atılımları yapmanın gururunu yaşıyoruz.
Bundan sonra da eğitimimiz ve aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımız için daha güzel bir gelecek inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi.