Logo Loading

A Ç I K L A M A

A Ç I K L A M A
Prizren Şube yönetiminin Sevil Kazaz hakkında almış olduğu karara ilişkin tutarsız ve gerçeği yansıtmayan, Partinin tüzel kişiliğine zarar verecek nitelikte söylem kirliliğine sebep olan durum hakkında, halkımıza ve partililerimize bu konunun aydınlanması açısından bir kez daha açıklama gereksinimi duyulmuştur.
▪️Partimizden Prizren Belediye Meclis üyesi olarak seçilen Sevil Kazaz için, meclis çalışmalarında Partinin tüzüğüne, programına ve kararlarına aykırı hareket etmesi sebebiyle Prizren Şube Yönetimi tarafından 04.11.2022 tarihinde, Parti tüzüğünün 18.maddesine dayanarak hakkında kesin ihraç kararı alınmıştır.
▪️Partinin kendisi hakkında almış olduğu gerekçeli kararı derhal uygun yollarla kendisine bildirilmesine rağmen sosyal medyada durumu farklı şekilde yansıtmıştır.
▪️Türk toplumunun çıkarlarını ilgilendiren ve Parti olarak kesin bir şekilde duruşumuzun sergilendiği, halkımızın da net bi şekilde bildiği ve savunduğu üzere, Prizren Belediyesi Başkan Yardımcılığı konusunda Türk bir adayın seçilebilmesi hususundaki mücadeleyi içeren tutumumuz kendisine önceden bildirilmiştir.
▪️Önceden bilgilendirmede bulunulmasına rağmen, Boşnak partilerin bile evet oyu kullanmadığı, danışmanlığı yaptığı Emilija Redzepi’nin başkanı olduğu Boşnak partisinden (NDS) Prizren Belediye Başkan Yardımcısı adayı olan kişinin seçilmesi için evet oyu kullanmıştır.
▪️Prizren Belediye Başkan Yardımcılığı konusunda yıllarca siyasi ve yasal düzeyde verilmiş mücadelenin, Partimizin temsilcisi rolü ile bir kişi tarafından kişisel menfaatler uğruna boşa çıkmasına izin verilemez ‼️
🔺 Lakin, bağlı bulunduğu Başbakan Yardımcısı danışmanlığının görev ve sorumluluklarını Türk toplumunun menfaatlerinin üstünde tutmuştur.
▪️Prizren Belediyesi Meclis oturumu sırasında yapmış olduğu skandal oylama hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, toplumu ve Partiyi ilgilendiren bu konuda yanlış bilgilendirme ve karalamalara devam etmeyi tercih etmiştir.
▪️ Hakkında verilen karara 15 gün içinde Merkez Disiplin Kurulu’na itiraz etmesi gerektiği yerde, 41 gün sonra itiraz ettiği için, Parti tüzüğü ve yönetmelikleri gereğince, Merkez Disiplin Kurulu tarafından da itirazının reddine karar verilmiştir. ‼️
🔻 İhracına konu olan olayın kamuoyu tarafından daha net bir şekilde anlaşılması adına, Prizren Belediyesi resmi sayfasından 30.10.2022 tarihli olağan meclis oturumunun izlenmesini öneririz.
Fotoğraf açıklaması yok.