Logo Loading

ABD’nin Kosova Kurumlarına Desteği Devam Edecek

ABD’nin Kosova Kurumlarına Desteği Devam Edecek

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Tracey Ann Jacobson dün Kamu Yönetimi Bakan Mahir Yağcılar’ı ziyaret etti.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından bazı projelerin hayata geçirilmesi için göstermiş oldukları yardım ve sağduyudan dolayı Yağcılar’a teşekkür eden Jacobson, Kosova Cumhuriyeti ve kurumlarına desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Hükümetin yapılanmasından sonra ülke kurumlarına ziyaretlerde bulunduğunu söyleyen ABD Büyükelçisi Tracey Ann Jacobson, bu vesileyle Mahir Yağcıların yeniden Kamu Yönetimi Bakanı olarak atanmasını kutladı.

Görüşmede Kamu Yönetimi Bakanlığının çeşitli faaliyet alanları ele alındı, öncelik taşıyan konular arasında Kamu Yönetimi alanındaki reformlar, sivil hizmet alanındaki mevzuatlar, hükümet binalarının inşaatında yapılan düzenlemeler ve memurların eğitimi yer aldı.

ABD Büyükelçisi Jacobson’a gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür eden Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, ABD hükümeti ve Büyükelçiliğine Kamu Yönetimi Bakanlığı’nın bazı projelerinin gerçekleştirilmesinde göstermiş oldukları desteklerden ve sağduyudan dolayı teşekkürlerini iletti.

Bu vesile ile Bakan Mahir Yağcılar, Büyükelçi Jacobson’u Kamu Yönetimi Bakanlığı’nın öncelikli projeleri hakkında bilgilendirdi.