Logo Loading

Albay Demircioğlu Bakan Yağcıları ziyaret etti

Albay Demircioğlu Bakan Yağcıları ziyaret etti

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu yeniden bakanlığa seçilen Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ı makamında ziyaret etti.

Albay Demircioğlu, Bakan Yağcılar’ın yeniden bakanlığa seçilmesinin Kosova Türk toplumu için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Sizlerin bu görevde olması, Kosova – Türkiye ilişkilerinde daha güçlü ve kalıcı olacağından eminim” ifadesini kullandı.

Görüşmede Kosova Türk Barış Gücü olarak yapılan faaliyetlere de değinen Albay Demircioğlu bugüne kadar yapılan ortak faaliyetlerin devam edeceğine ve ileride yeni projelerim hazırlanacağını belirtti.

Bakan Yağcılar, Albay Demircioğlu’na ziyaretten dolayı teşekkür ederek, Kosova Türk Barış Gücü’nün varlığının, Kosova Türk toplumu için çok önemli olduğunu ifade etti. Bakanlık nezdinde bugüne kadar yapılan faaliyetlerden bahseden Bakan Yağcılar aynı zamanda Genel Başkanı olduğu Kosova Demokratik Türk Partisi’nin çalışmalarına da değindi. Kosova Türk Barış Gücü ile bugüne kadar yapılan ortak faaliyetlerden dolayı memnuniyetlik duyduğunu belirten Bakan Yağcılar, 2015 yılında da ikili görüşmelerin devam etmesi ve toplumsal faaliyetlerin yapılmasının buradaki Türk toplumu açısında çok önemli olduğunu vurguladı.