Logo Loading

Anayasa Çalışmalarıyla Gençler Bilgilendirildi

Anayasa Çalışmalarıyla Gençler Bilgilendirildi

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Gençlik Kolu, “Kosova Anayasası” konulu konferansı Priştine Üniversitesi Prizren Eğitim Fakültesi Konferans salonunda bugün (28 Mart 2007) düzenledi. Konferansta, Ahtisari Paketi, yeni Kosova Anayasası çalışmaları ve güncel konular hakkında gençlere bilgi verildi.

KDTP Prizren Gençlik Kolu’nun Prizren Eğitim Fakültesinde düzenlediği konferansa KDTP Genel Başkanı ve Milletvekili Mahir Yağcılar, Kosova Tika Koordinatörü Metin Arslanbaş, KDTP Gençlik Kolu Başkanı ve Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı Siyasi Danışmanı Enis Kervan, KDTP Prizren Şubesi Başkanı ve Prizren Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Şpat ile Prizren Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sadettin Aydın katıldı.

KDTP Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Prizren Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sadettin Aydın’ın teşekkür konuşmasıyla devam etti. ardından sözü KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar adlı. Yağcılar, Ahtisari Paketi, yeni Kosova Anayasası çalışmaları ve güncel konular hakkında gençleri bilgilendirdi. KDTP Prizren Şubesi Başkanı Ercan Şpat ta gençlere güncel konular hakkında bilgi sunduktan sonra sözü alan TİKA Kosova koordinatörü Metin Arslanbaş KDTP Gençlik Kolu’na, Sınıf Öğretmenliği bölüm temsilcilerine ve katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Bir bucuk saat süren toplantı ardından gençler, özellikle Türkçe’nin kullanımı, eğitim ve Kosova’nın geleceğiyle ilgili yönelttikleri sorulara cevap buldu.

KDTP Gençlik Kolun’un düzenlediği bu konferansa ilgi büyük olup, Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölüm öğrencileri ile toplantıya katılan Tıp Meslek ve Fen Liseleri öğrencileri bu tür toplantılarının sıkça yapılması gereğine işaret ettiler.