Logo Loading

Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odası Ziyaret Edildi

Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odası Ziyaret Edildi

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA ile Başdanışman Ergin BUNYAK, Ankara’da gerçekleşen resmi ziyaretler kapsamında Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN, Başkan Yrd. Sn. Halil İbrahim YILMAZ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin sıcak ve samimi bir ortamda ağırladığı Başkanımız Fikrim DAMKA’ya Kosova uyruklu Ankaralı iş insanı Hıvzi Kuruşa’da eşlik etti.

Görüşmede, Kosova’da Türk iş insanlarının büyük önem taşıdığının altı çizilerek, Avrupa’nın en genç ülkesi Kosova’ya yatırım fırsatları ve ele alınabilecek işbirliği olanakları görüşüldü.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR ve Sanayi Odasının yöneticilerini de ziyaret eden Başkanımız, Kosova ve Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi açısından ticaret ve yatırımın arttırılmasının öneminden bahsetti.

Yeni kurulan hükümetle birlikte Bölgesel Kalkınma Bakanlığı’nın, Kosova’nın potansiyel bölgelerinde iş hacminin, yatırım teşvikleri ile toplam yatırım hacminin genişletilerek üretimin ve istihdamın artırılması, gelişime açık bölgelerin gelişmiş bölgelerle kıyaslanarak sosyo-ekonomik yönden gelişmesine olanak sağlanması başlıca konular arasında yer aldı.

Önümüzdeki günlerde heyet olarak Kosova’ya ziyaretlerinin ardından yerinde değerlendirme yapılarak, ileriye dönük kaydadeğer bir işbirliğine yönelik çalışmaların hayata geçirilmesi konularında mutabık kılındı.