Logo Loading

Bakan Damka, Bursa’da Bakan Varank ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Bakan Damka, Bursa’da Bakan Varank ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Bursa’da T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Rumeli ve Balkan dernekleri buluşmasına katılarak, K.C. Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ile T.C.Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında bir mutabakat anlaşması imzaladı.
Gerçekleşen buluşmada Bursa Valisi Yakup Canbolat, Ak Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Hakan Çavuşoğlu, Emine Yavuz Gözgeç ve Rumeli dernekleri başkan ve temsilcileri yer aldı.
Gerçekleşen konuşmalarda Bakan Varank, Kosova’nın her daim yanında olduklarını ve her alanda destek olmaya devam edileceğini vurguladı. Özellikle ekonomik kalkınma ve müreffeh bir Kosova’nın gelişimine katkıda bulunulacağını ifade etti. “Biz o coğrafyayı asla terk etmeyeceğiz. Kardeşlerimize soydaşlarımıza sahip çıkacağız. Kökleri asırlara uzanan bir ecdadın torunları olarak, Balkanların mirasını yaşatmak için çok önemli çalışmalar yapıldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, ecdad yadigarı eserleri muhafaza etme ve restore etmenin yanısıra eğitim, sanat, kültür, tarih ve ekonomi alanlarında iz bırakan projelere imzalar atıyoruz.” diye konuştu.
Bakan Damka ise Türkiye’nin Türkiye’den büyük olduğunu ve kalbimizin anavatanımızla birlikte attığını vurguladı. Bundan sonra da hep birlikte daha nice başarılara imza atılacağına dair inancını belli etti.
Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın Kosova’nın tanınmasından bu yana sunmuş olduğu destekler için teşekkürlerini ileterek şükranlarını sundu.
Konuşmasının sonunda, Türkiye’nin milli gururu TOGG yerli otomobilini sürdüğünü belirten Bakan Damka, Bakan Varank’tan Kosova’ya bir TOGG otomobili sözünü istedi.
Tören öncesinde ikili görüşmelerde bulunan Bakan Damka ve Bakan Varank, gerçekleşen tören sonunda mutabakat anlaşmasına karşılıklı imzalar attı.
🇽🇰🤝🇹🇷