Logo Loading

Bakan Mahir Yağcılar, En İyi Bakan Siyasetçi seçildi

Bakan Mahir Yağcılar, En İyi Bakan Siyasetçi seçildi

ADIYAMAN (AA) – GAP Gazeteciler Birliği tarafından düzenlenen “11. GAP Oscarları” ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılara Türk dünyası 2013 yılı için en iyi Bakan siyasetçi ödülü verildi.

Törende yılın başarılı devlet adamı ödülünü alan Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ” Bu ödülü Kosova Türk toplumunun ödülü olarak görüyorum, onların adına alıyorum. Bugün Kosova bağımsız ve demokratik bir ülkedir, Kosova ve Türkiye ilişkileri her alanda geliştirilmiş ve karşılıklı dostluk ve saygıya dayalıdır. Kosova Türklerinin de varlığı Türkçe kimliklerle, Türkçe eğitimle, kültür derneklerimizin varlığıyla, dini değerlerimizle, siyasi mücadelemizle dimdik ayaktadır.

Bu anlamda Türkiye Cumhuriyetine, başbakanına, siyasi partilerine, tüm vatandaşlarına ve değerli gazetecilere teşekkürlerimi, saygılarımı ve bu şerefi bana sunduğunuzdan dolayı sonsuz şükranlarımı sunarım”.

Törene çok sayıda milletvekili, Adıyaman Valisi, belediye başkanları, sanatçı, gazeteci ve bilim adamı katıldı.