Logo Loading

Bakan Şahin: Biz Şu An Kendi Evimizdeyiz

Bakan Şahin: Biz Şu An Kendi Evimizdeyiz

Kosova Ticari ve Sanayi Bakanı Mimoza Kusari Lila’nın daveti üzere Kosova’yı ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal İşler Bakanı Fatma Şahin ve beraberindeki heyet, Priştine’de gerçekleştirdiği resmi görüşmelerden sonra Prizren’de tarihi yerleri gezme fırsatı buldu.

Priştine’de bakanlar düzeyinde gerçekleştirdiği görüşmelerden sonra Bakan Şahin “Sultan Murat” Türbesini de ziyaret etti.

Kosova Türk Temsil Heyeti’nin konuşlandığı Sultan Murat Kışlası’nı ziyaret eden Bakan Şahin ve beraberindeki heyet, Prizren’de şehrin merkezindeki tarihi eserleri gezdi.

Şehir merkezindeki “Sinan Paşa” cami, ziyaret eden heyet,  çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet ederek çayını yudumladı.

“Biz şu an kendi evimizdeyiz. Geldiğimizden beri aynı sıcaklığı görüyoruz. Akrabalarımızla, dostlarımızla tarihi köprülerimizi güçlendiriyoruz”, diyen Aile ve Sosyal İşler Bakanı Fatma Şahin, Priştine’de bakanlarla yapmış oldukları görüşmeleri çok verimli olarak değerlendirdi. Bakan Fatma Şahin, Türkiye’ye döndüklerinde almış oldukları bilgiler doğrultusunda çalışmalarını yürüteceklerini de ifade etti. Kosova ziyaretinden memnun kaldıklarını ve bakanlarla verimli görüşmeler yaptıklarını söyleyen Bakan Şahin, Kosovalı bakanları da Türkiye’ye davet ettiklerini belirtti.

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Bakan Şahin ve yürüttüğü bakanlığın Türkiye’de aile ve sosyal politikalar konusunda değerli çalışmaları olduğunu söyleyerek, bu değerli çalışmalardan tecrübe edinmeye çalıştıklarını ifade etti. Yağcılar, elektronik iletişimin kullanılmasında Türkiye’yi örnek olarak aldıklarını söyleyerek, Türkiye’nin Kosova’ya desteğinin olacağını ve kendilerinin de ülkeye daha fazla şeyler vereceklerini dile getirdi.

Bakan Şahin ve Adalet Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Rifat Sait’e Prizren ziyaretinde Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Kosova Meclis Başkanı Yardımcısı Enis Kervan, KDTP Milletvekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka, Kosova Yerel İdare Bakan Yardımcısı Rifat Krasniç, Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Cüneyt Ustaibo,   Türkiye Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ahmet Çelik, ve  KDTP yetkilileri eşlik etti.