Logo Loading

Bakan Yağcılar 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde

Bakan Yağcılar 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde

4-5-6 Şubat 2014 tarihlerinde 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde; “İnsan Ticareti – İstemsiz Göç”, “Sürdürülebilir Kalkınma ve Yerel Yönetimlerde Değişim’’, “Yerelden Küresele Diyaloğun Barıştaki Önemi’’, “Kalkınma ve Tasarım’’, “Yerelden Küresele İpek Yolu’nda Ekonominin ve Enerjinin Geleceği’’, “Bilişimle Kalkınma’’ konularını ‘‘Küreselden Yerele’’ başlığı altında yapılan zirvede KDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar yer almaktadır.
Bakan Yağcılar 17. Avrasya Ekonomi Zirvesinde katılarak, “Bilişimle Kalkınma’’ konulu Panelde konuşma yaparak Kosova devlet yapısında elektronik hizmetlerin ve kamu yönetiminde modernleştirme politikaları hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir.

Bu zirvede Dünya ülkelerinin ekonomik, siyasal ve sosyal dayanışmasına ve birlikte kalkınmalarına zemin teşkil eden 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi uluslararası alanda; ticari bir tecrübe, düşünce ve sivil üstünlük işbirliği platformu ve bir saygınlık birliği olarak Kosova hükümetini temsil eden Bakan Yağcılar da çok sayıda diğer devlet ve hükümet temsilcileriyle görüşmelerde bulunmuştur.

Aynı zamanda Bakan Yağcılar, T.C Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU ile Kosova Sağlık Konuları üzerinde de görüştü.
Bakan Yağcıların yarın Bursa’da yapılacak olan 2. Rumelisiad Bursa Ekonomi Zirvesine katılması bekleniyor.