Logo Loading

Bakan Yağcılar, Bakan Nihat Ergün’ü Kosova’ya Davet Etti

Bakan Yağcılar, Bakan Nihat Ergün’ü Kosova’ya Davet Etti

Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Gebze’de gerçekleşen Avrasya İş Forumunun ikinci gününde birçok görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Yağcılar,  T.C. Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün ile görüştü. Türkiye Cumhuriyeti desteklerinden memnuniyetini ifade eden Bakan Yağcılar, çağın en önemli unsurlarından olan bilim ve teknoloji alanında da Türkiye’den  yardım istedi. Eğitim ve kapasiteler geliştirilmesi amacıyla belli grupların Türkiye’deki kampuslara gönderilmesi konusunda da destek isteyen Yağcılar, Türkiye’de bilim ve teknoloji alanında yapılan çalışmalardan tecrübelerin aktarılması amacıyla Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ü Kosova’ya davet etti.

Görüşmede,  TUBITAK ile eğitim programlarının yapılması konusu iki bakan tarafınca uygun görüldü. Önümüzdeki yıl Kosova’dan kamu görevliler ve öğrencilerin Teknoloji ve Bilim konusunda eğitim programların gerçekleşmesi için ön hazırlıkların yapılması da kararlaştırıldı. 2014 yılında ilk olarak Kosova’dan başarılı öğrencilerin Türkiye’de gerçekleşecek yaz bilim kampuslarına  katılmalarıyla projenin başlatılması düşünülmektedir. Bu programlarda  Kişisel Gelişim Programları yapılacak ve girişimci genç kadrolar tespiti yapılacaktır. Bu çerçevede Kocaeli Valiliği, Gebze ve Çayırova belediyelerinin de bu projeyi ve işbirliği desteklemeye hazır oldukları belirtildi.