Logo Loading

Bakan Yağcılar, Başbakan Erdoğan’ı Kutladı

Bakan Yağcılar, Başbakan Erdoğan’ı Kutladı

Türkiye’de dün düzenlenen belediye seçimlerinde  Ak Parti’nin büyük bir zafere imza atması dolayısiyle Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosovaport’a yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kutladı.

Türkiye’de yapılan yerel seçimlerin barış ve huzur içinde geçmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Bakan Yağcılar, seçimlerin demokratik hava içinde geçmesinin Türkiye için olduğu kadar Balkanlar için de büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Yağcılar ,“Türkiye Cumhutiyeti’nde düzenlenen seçimlerde demokrasi ağır basmıştır. Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindekki Ak Parti’nin bu seçimlerden zafer ile çıkması beklenen bir sonuçtu. Ak Parti camiası ve Başabakan Erdoğan’ı cani yürekten kutluyorum. Seçimler AK Parti’nin güçlü ve örgütlü, halka hizmet eden bir parti olduğunu kanıtlamıştır. Ak  Partili belediyelerde halka verilen hizmet  mükafatlandırılmıştır ” ifadesine yer verdi.

KDTP ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, açıklamasında,  Kosova ve Türkiye arasında başarıyla gelişen ilişki ve işbirliği kapsamında  Kosova Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti belediyeleri arasında gelecekte de işbirliğin daha da ileriye taşınacağına inandığını belirtti. /kosovaport/