Logo Loading

Bakan Yağcılar, eğitimcilerle bir araya geldi

Bakan Yağcılar, eğitimcilerle bir araya geldi

Kamu Yönetim Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar bugün eğitimcilerle bir araya gelerek, eğitimdeki gelişmeler ve ileriye yönelik çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Her başarının ardında bir öğretmenin varlığına vurgu yaparak konuşmasına başlayan Bakan Yağcılar, “Toplumun en önemli temel taşları olan siz öğretmenlerle bir arada olmanın mutluluğunu paylaştığımı ifade etmek istiyorum. Toplumun bu noktaya ulaşmasında öğretmenlerin katkısı tartışılmazdır. Bugüne kadar parti olarak Türkçe eğitimin kalitelileştirilmesi ve var olan sorunların çözümü konusunda önemli başarılara hep beraber imza attık. Bundan sonra da bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kosova’yı ve Türk toplumunu ileriki günlerde önemli bir sınavın beklediği de hatirlatan Bakan Yağcılar, herkesin bu sürece katki sunması gerektiğine vurgu yaptı. Türk toplumunun 8 Haziranda 2 milletvekili için yarışacağı bilgisini paylaşan Yağcılar, “Eskiye nazaran bu seçimler bizler için büyük önem arz etmektedir. Toplum olarak bu süreçte hep birlikte ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Temsiliyetimizin artırılması için parti olarak 2 milletvekilinin bizim safımızdan çıkması lazım. Bu yüzden hepinizi 8 Haziran günü toplumumuzun gerçek siyasi oluşumu Kosova Demokratik Türk Partisini desteklemeye davet ediyorum” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.