Logo Loading

Bakan Yağcılar: Eğitime Destek Vermeye Devam Edeceğiz

Bakan Yağcılar: Eğitime Destek Vermeye Devam Edeceğiz

Genel Başkanımız ve Kamu Yönetimi Bakanımız Mahir Yağcılar bugün Priştine Elena Gjika ilköğretim okulu müdür yardımcısı Agnesa Raşit Globoder ve beraberindeki öğretmenleri makamında kabul etmiştir.

Müdür yardımcısı Globoder, okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, “Sayın bakanım bugün Türk öğrencilerine yönelik servis hizmetimizin başladığı haberini muştulamak istiyoruz. Servis hizmetinin hayata geçirilmesinde KDTP’nin büyük katkısı bulunmaktadır. Bu yüzden de başta bu konu olmak üzere sizin vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz” şeklinde konuştu.

Bakanımız Mahir Yağcılar da Türkçe eğitimin sadık bekçilerini bugün ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederken, “Öğrenci servisinin bugün başlamış olması sevindirici bir gelişme. Biraz geç kalınmasına rağmen servis hizmetinin hayata geçirilmesi uzun ve koordineli çalışmanın bir sonucudur.

Bundan böyle başka güzel diğer projelerin hayata geçirilmesinde de bizler destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Öğretmenler, öğrencilerin hazırladıkları bir tabloyu bakanımıza hediye ettiler.