Logo Loading

Bakan Yağcılar Gebze’de düzenlenen Avrasya İş adamları Forumuna Katıldı

Bakan Yağcılar Gebze’de düzenlenen Avrasya İş adamları Forumuna Katıldı

Gebze’de düzenlenen Avrasya İş adamları forumuna değişik ülkelerden devlet adamları katildi. Kosova’yı temsilen Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı sn. Mahir Yağcılar katıldılar. Foruma Gagavuz ya Cumhur Başkanı, Makedonya Devlet Bakanı, Kocaeli Valisi ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı yanı sıra 300 misafir katildi.

Açılış konuşmalarında, Bakan Yağcılar konuşmasında: Kosova hakkında genel ekonomik ve siyasi yapısında bilgiler sunduktan sonra konuşması söyle devam etti. Yeni yapılanan Kosova Cumhuriyetinde Türkiye Cumhuriyetinin katkısı çoktur. Bunda böylede Türkiye’nin Kosova’ya desteği olmalı ve artmalıdır. Buradan siz değerli iş adamlarına sesleniyorum. Kosova ve Türkiye arasında imzalanan Gümrük Anlaşması ile Kosova’da yatırım yapmak daha da çekici hali almıştır. Sizleri Kosova’da Yatırım Yapmaya bekliyoruz sözleri ile tamamladı.

Toplantıdan sonra Sakarya valisi sn. Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret eden bakan Yağcılar, Sakarya’da okuyan öğrencilerimizin durumları hakkında görüştüler. Olası sorunların iyice analiz edilmesi ve çözümlerin üretilmesi gerekliliğini ifade eden Yağcılar ilerde yapılası gereken Eğitim, Sağlık ve Ekonomi konusunda işbirliğin sağlıklı yürümesi için ikili görüşmelerin daha fazla olması gerekliliği vurguladı.

Kocaeli valisi sn. Ercan Topaca ile de görüşen bakan Yağcılar: Kocaeli sanayi ve ticaret konusunda ki gücünü kimse inkar edemez. Sizlerden ricamız yatırımcılarınızı Kosova’ya yönlendirmenizdir.

Avrasya İş adamları Forumu yarında devam edecektir. Heyet Gebze ve Kocaeli’ndeki Sanayi Sitelerini ziyaret edecekler.