Logo Loading

Bakan Yağcılar, İslam Liderlerinden Kosova’nın Tanınmasını İstedi

Bakan Yağcılar, İslam Liderlerinden Kosova’nın Tanınmasını İstedi

İslam İşbirliği Teşkilatı 4. Olağanüstü İslam Zirvesi Mekke’de Toplandı. Kamu Yönetimi Bakanı Sn.Mahir Yağcılar’ın da katıldığı İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) 4. Olağanüstü İslam Zirvesi’nde, Suriye’de her geçen gün kötüleşen insani durum ile Filistin, Myanmar, Sudan ve Mali başta olmak üzere, çeşitli Müslüman ülke ve toplumların yaşadığı sorunlar ele alınıyor. Kamu Yönetimi Bakanı Sn. Mahir Yağcılar’ın, Mekke’de İslam İşbirliği Teşkilatının Suriye’ye adanmış olağan zirvesine katılan çok sayıdaki ülkelerin yöneticileriyle görüşmelerde bulundu. Kosova bağımsızlığının tanınması için lobicilik faaliyetinde bulunan bakan Yağcılar,Kosova bağımsızlığını hala tanımayan İslam İşbirliği Teşkilatındaki bazı üye ülke temsilcileriyle bir araya gelip bu ülke temsilcilerinden Kosova’nın tanınması talebinde bulundu.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) 4. Olağanüstü İslam Zirvesi’nde  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn.Abdullah Gül ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da bulundu. Bakan Yağcılar, Cumhurbaşkanı Gül ve Ahmet Davutoğlu ile beraber görüşmelerde bulundu.

Bakan Yağcılar,”Kosovanın bu gibi zirvelerde yer alması önemlidir,burada birçok ülkenin liderleriyle görüşüp Kosovanın tanınması  hakındaki görüşmelerim olumlu geçmiştir.İleride bu ülkelerin Kosovayı tanıyacaklarını ümid ediyorum. Bu gibi Zirve toplantılara katılmak için görüşmelerde bulunduk. Kosova’yı temsil etmekten de büyük memnuniyet duymaktayım”.