Logo Loading

Bakan Yağcılar İTÜ Rektörü Şahin İle Görüştü

Bakan Yağcılar İTÜ Rektörü Şahin İle Görüştü

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı sn.Mahir Yağcılar, İstanbul Teknik Üniversitesi  (ITÜ) Rektörü sn. Prof. Dr. Muhammed Şahin’i makamında ağırladı.

Görüşmede, Kosova ve Türkiye’nin eğitim alanındaki işbirliğinin devamlılığı ve geliştirilmesi konuları ele alındı ve özellikle bilim ve teknoloji dalında bölümlerin açılması, yatırımlar yapılarak geliştirilmesi ve güçlendirilmesi görüşüldü.

İstanbul Teknik Üniversitesi (ITÜ) Rektörü sn. Prof. Dr. Muhammed Şahin, Kosova’da  Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları kapsamında  Kosova ve Kosova Türklerinin beklentilerini, taleplerini karşılayacağına dair işbirliğinin devamlılığını getireceğini vaat etti.

Devamında Kosova Kamu Yönetimi Bakanı sn. Mahir Yağcılar, Kosova’da özellikle eğitim alanında Yüksek Lisans ve Doktora programlarının ihtiyacını vurguladı ve gelecek dönemde bu konular üzerinde karşılıklı anlaşmaların yapılacağını belirtti. Ayrıca bilim ve teknoloji alanında da Tükiye-Istanbul ve Istanbul Teknik Üniversitesi (ITÜ) tekno kentleri örneklerinin tecrübelerinden faydalanarak bu tür yatırımların Kosova’ya da aktarılması gerekliliğine değindi.