Logo Loading

Bakan Yağcılar Türkiye’deki Terör Olayları Kınadı

Bakan Yağcılar Türkiye’deki Terör Olayları Kınadı

Türkiye’de yaşanan terör olaylar Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar tarafından kınandı. Saldırıların Türkiye Cumhuriyeti devleti gücünü zedeleme ve zayıflatma amaçlı olduğuna işaret eden Yağcılar, bir an önce bu olaylara nokta koyulmasını ve barışın tesis edilmesini istedi.

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar tarafından gönderilen bildiri şöyle:
“Son dönemlerde Türkiye’de gerçekleşen terör olaylarını şiddetle kınadığımızı ifade ederken, terör ve şiddetle hiçbir sorunun çözülemeyeceğinin altını çizmek istiyorum.

Devlet, kamu düzeni ve vatandaşlara karşı yapılan bu saldırıların aslında Türkiye Cumhuriyeti devleti gücünün zedeleme ve zayıflatma amaçlı olduğunu görüyoruz, dolayısıyla tüm bu terör olaylarını lanetliyoruz. Demokrasi, istikrarlık, ekonomi kalkınma ve halkın huzuru ancak dostluk, saygı ve barışla inşa edilebileceği bilinerek, tüm terör ve şiddet olaylarına acilen son verilmesini beklemekteyiz.

Türkiye’nin bütünlüğü ve ekonomi gücü Türkiye vatandaşları için önemli olduğu kadar bizler Türkiye dışında yaşayan Türkler için de ayrı bir önem arz etmektedir. Her gelişme, her başarı, her acı olay bizleri de yakından ilgilendirmekte ve duygulandırmaktadır. Dolayısıyla bir an önce bu olaylara nokta koyulmasını ve barışın tesis edilmesini istiyoruz.

Bu vesileyle bu saldırılarda hayatını kaybeden tüm şehitlere Allahtan Rahmet, tüm aileleri ve Türkiye’ye başsağlıkları dilerim.”