Logo Loading

Bakan Yağcılar ve Büyükelçi Kılıç Okulu Ziyaret Etti

Bakan Yağcılar ve Büyükelçi Kılıç Okulu Ziyaret Etti

Priştine’nin “Elena Gjika” İlkokulu dün Kamu Yönetim Bakanı ve Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’ı ağırladı. 7 Mart Öğretmenler Günü ve 8 Mart Kadınlar Günü vesilesiyle gerçekleşen bu ziyarette “Elena Gjika” İlkokulu Müdür Yardımcısı, öğretmenler ve öğrenciler Bakan ve Büyükelçiye çiçek ve Türk bayraklarıyla bir karşılama düzenledi.

Bu anlamlı günlerde okula gerçekleşen ziyaret sırasında Kamu Yönetim Bakanı Mahir Yağcılar yaptığı konuşmasında 8 Mart Kadınlar gününü ve 7 Mart öğretmenler gününü öğretmenlerimize kutladı ve daha iyi bir dünyanın olmasını, şiddetten uzak, haksızlıktan uzak, sevgi, mutluluk içerisinde bir dünyanın olmasını diledi. Kadınların toplumun gelişmesinde öneminin büyük olduğuna dikkat çeken Bakan Yağcılar, kadınlar öğretmen de olunca bu önemin daha da arttığını vurguladı.

Öğretmenler Gününü ve Dünya Kadınlar Gününü tüm öğretmenlere kutlayan Büyükelçi Kıvılcım Kılıç ise konuşmasında şöyle dedi:

“Kalbimiz zaten hep sizinle çarpıyor. Kadınlar günü çok güzel bir gün ve burada kadın olarak topluma kattıklarınız, öğretmen olarak çocukları geleceğe yetiştirmekte kattıklarınız her türlü takdire layıktır. Siz hep birlikte çok güzel bir gelecek inşa etmektesiniz. Sizler diğer öğretmenlerle, Arnavut ve diğer topluluklara mensup öğretmenlerle birlikte uyumlu bir ortam içinde Türk toplumunun öğretmenleri olarak yapıcı katkılarda bulunmaktasınız. Bu dostluk ve kardeşliğin, aynı ortamda eğitim gören farklı etniklerden öğrencilere aşılanmasında çok önemli bir rol oynamaktadır.”

Büyükelçi Kılıç, Türkiye’nin Kosova’da Türkçe eğitime desteğinin devam edeceğini de ifade etti.

“Elena Gjika” İlkokulu Müdür Yardımcısı Agnesa Raşit Globoder, Bakan Yağcılar ve Büyükelçi Kılıç’ın “Elena Gjika” İlkokuluna bu anlamlı günlerde gerçekleştirdikleri ziyaret için teşekkür ederek, “Burada olmanız öğretmenlere güç veriyor, siyasiler ve Türkiye Cumhuriyeti temsilcilerinin bu ziyaretleri gücümüze güç katacak ve daha fazla başarıya imza atmamıza katkısı olacak” dedi.

Bu ziyarette Türkçe eğitimdeki gelişmelerden de söz edildi ve Bakan Yağcılar ile Büyükelçi Kılıç, öğretmenlerin hepsine çiçek hediye etti. /kosovahaber.net