Logo Loading

Bakan Yağcılar’dan Yılbaşı Mesajı

Bakan Yağcılar’dan Yılbaşı Mesajı

“2014 yılı Kosova için kritik ve önemli bir yıldı. Haziran ayında gerçekleşen Parlamento seçimleri sonrası süreç tüm Kosovalıları tedirgin ederken, aylar sonra ulaşılan siyasi çözüm ise hepimizi olumlu umutlandırmıştır. Kosova’nın zaman kaybetme ve Avrupa Birliği yolunda gecikme lüksü olmadığını herkes fark etmiştir.

Yeni ve iki en büyük partilerin koalisyonuyla kurulan hükümet, Avrupa Birliği yolunda ilerlememizin hızlanacağını ve halkın beklentilerini en iyi bir şekilde karşılayacağını beklemekteyiz.

Diğer taraftan tanıma süreci ve uluslar arası örgütlere üyelikler, Bölge devletlerle iyi komşuluk ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi devletimiz için hayati önem taşımaktadır.

Yeni hükümetin anavatanımız Türkiye ile iyi ilişkilerin devam edeceğini inanarak, bu husus çalışmalarımızın esaslarından biri olacağının altını çizmek isteriz.

Parlamento Seçimleri ve hükümetin kurulma sürecinde Kosova Demokratik Türk Partisi sayesinde Kosova Türk Toplumunun başarılara imza atma mutluluğunu yaşarken, bundan böylede birlik ve beraberliğimizi koruyacağımızı, topluluğumuzun güçlenmesinde mücadelemize devam edeceğimize ve yeni kadrolarla beraber toplumumuzun sürdürebilirliğini sağlayabileceğimize inanarak, tüm Kosovalıların, tüm halkımızın ve partililerimizin yeni yılını tebrik eder, 2015 yılının tüm dünyaya barış, refah ve huzur getirmesini dilerim.”