Logo Loading

Balkan Heyeti Başbakan Erdoğan’a Geçmiş Olsun Dileklerinde Bulundu

Balkan Heyeti Başbakan Erdoğan’a Geçmiş Olsun Dileklerinde Bulundu

Türkiye ziyareti esnasında Kosova Kamu yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Balkan Devletlerinden oluşan bakan ve milletvekilleri heyetiyle beraber Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Başbakan Erdoğan’a sağlığına kavuştuğundan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Balkan heyeti üyeleri,  ameliyatından beri tüm Balkanlarda sağlığı için dua edildiğini vurguladılar.

Başbakan Erdoğan her zaman olduğu gibi Balkan devletleri ve soydaş toplulukların durumu ve gelişmelerden yakinen ilgilenirken gelecekte de T.C. Kurumları ve tarafınca ilginin ve desteklerin devam edeceğini belirtti. Balkan devletlerinde var olan soydaş bakan ve milletvekillerin karşılıklı ve ortaklaşa çalışmalarını desteklerken çeşitli devletlerden diğer milletvekillerin de bu gibi etkinliklere katılmalarını uygun gördüğünü bildirdi.

Ziyaret 45 dakika kadar sürdü.

Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar yanı sıra görüşmeye görüşmeye Karadağ Devlet Bakanı Rafet Husovic, Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Hadi Nezir ve Sırbistan Cumhuriyeti Devlet Bakanı Süleyman Ugljanin, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve AB Bakanı Egemen Bağış katıldı.