Logo Loading

Basın Bildirisi

Basın Bildirisi

13 Mayıs 2017

Saygı değer halkımız,

10 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen olağanüstü meclis oturumunda güvenoyu oylaması sonrasında Hükümet düşürülmüş, Kosova Meclisi Cumhurbaşkanı tarafından feshedilerek, akabinde erken seçim kararı alınmıştır. Bu süreçte ülkenin daha hızlı bir şekilde kalkınma ve atılımlara ihtiyacı olduğu bilinciyle, Kosova Demokratik Türk Partisi olarak bu konuda üstümüze düşen sorumluluk çerçevesinde hareket ettik. Bu sürece destek sunmamızın arkasındaki temel neden; ülke çıkarlarını her şeyin üstüne tutuyor olmamızda ve halkın beklentilerine cevap vermesinde yatmaktadır. Parti olarak, ülkenin Avrupa Birliği yolunda daha emin adımlarda yürümesi bilincini taşıdığımız gibi Kosova ile Türkiye arasında işbirliğinin geliştirilmesi ve toplumun en iyi bir şekilde temsil edilmesi konusunda vizyonumuzu bu süreçte de taşıdığımızı dile getirmek istiyoruz.

Cumhurbaşkanının seçim tarihini 11 Haziran 2017 tarihinde ilan etmesiyle birlikte, ülke geneline yayılan seçim heyecanı rüzgarı bizleri de sarmıştır. Kosova Türklerinin en eski siyasallaşma çatısı olan KDTP ailesi olarak bu seçim sürecinde tüm toplumumuzu kucaklayıcı ve her kesimi kapsayıcı hizmet anlayışı ile seçim çalışmalarımıza başlamaktayız. Bu anlamda her seçimde olduğu gibi, topluma hizmet etmek isteyen herkese partimizin kapısının açık olduğunu ifade ederken, siz değerli halkımızı birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye davet etmekteyiz. Kosova Türk Toplumunu temsil etme arzusu ve heyecanını taşıyan gençlerimizi, bayanlarımızı ve tüm gönül dostlarımıza, KDTP Milletvekili adaylığı hakkının olduğunu ve milletvekili listesinin herkese açık olduğunun altını çizmek istemekteyiz.

“Güçlü bir KDTP, güçlü bir Türk Toplumu” anlayışıyla hareket ederek, bütün seçmenlerimizi bugüne kadarki seçimlerde olduğu gibi 11 Haziran Genel Seçimlerinde partimiz KDTP’ye destek olmaya davet ediyoruz.

KDTP dün ve bugün olduğu gibi yarın da halkımızın çıkarlarının korunması yönünde çalışmaya devam edeceğinin altını çizerken, hepinizin bu önemli süreçte aktif olacağınıza inanarak şimdiden teşekkürler ve saygılarımı sunarız.

Mahir Yağcılar
Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı