Logo Loading

Basin Bildirisi

Basin Bildirisi

Türk halkının seçkin aydınlarından ve KDTP’nin önemli kadrolarından biri olan Hamit Boynik, ağır bir hastalıktan sonra vefat etti.

1946 yılında Prizren’de doğan Hamit Boynik, daha genç yaşından itibaren, Türk halkının aydın ve ilerici kadrolarına katılarak, dernekler ve başka kuruluşlarda faaliyetlerde bulunarak halkına hizmet verdi.Uzun süre Mamuşa’da öğretmenlik yapan Hamit Boynik, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra. Prizren Belediyesinde önemli görevlerde bulundu. Prizren Belediyesinde Müdürlük yaptığı yıllarda, Prizrenin önemli bir tarihi kent olarak gelişmesinde büyük katkılarını sundu.

KDTP’nin kurucularından biri olan Hamit Boynik, Prizren Şubesi Yönetim Kurulu üyesiydi. Gölgede bir kadro gözükmesine rağmen, parti tüzüğünün ve bütün hukuki işlerin yapılmasında önemli çalışmalar yapmıştır.2009 yılında Kosova Yüksek Seçim Komisyonunda KDTP temsilcisi olarak Türk halkı için önemli bir göreve başlamıştı.

Hamit Boynik en son Mamuşa Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü olarak yaptığı görevinde, yeni kurulan bu Belediye’nin yapılanması ve başarıyla çalışması alanında büyük hizmetler sunmuştur.Üstün bir çaba,sonsuz bir gurur ve şerefle yaptığı bu son görevi sırasında,kötü bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kalan Hamit Boynik, Edirne Hastanesi Doktorlarının bütün çabalarına rağmen,bu amansız hastalığa yenik düştü.Dolayısıyla onun büyük hizmetler sunduğu KDTP’nin tüm üyeleri Hamit Boynik’in ölümünü derin üzüntülerle karşıladı.KDTP olarak kendisine rahmet ve ailesine olduğu gibi,onu çok sayan ve seven arkadaş ve dostlarına başsağlığı dilemekteyiz.

Cenaze 30.01.2009 Cumartesi saat 14.00 ikindi namazıyla Terzimahale camisinde kılınacaktır.

Engin BEYOGLU
KDTP Basın Sözcüsü