Logo Loading

BASIN BİLDİRİSİ

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şube Meclisi

BASIN BİLDİRİSİ

KDTP Prizren Şubesi Meclis üyelerinin çoğunluğunun talebi üzere, KDTP Prizren Şubesi Meclis üyeleri 13.09.2010 tarihinde, KDTP Prizren ofisinde toplantısını gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirilen toplantıda KDTP Prizren Şube Meclis üyeleri, almış olduğu kararları kamuoyuyla paylaşmayı uygun görmüştür:

1. 12.09.2010 tarihli Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Meclis toplantısı, toplantı gündemi tespit edilene kadar parti tüzüğüne bağlı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Gündem toplantıya katılan 60 meclis üyesinin 34 evet, 23 red ve 3 çekimser oyuyla kabul edilmiştir.

2. Gündemin kabulünden sonra toplantı akışı, bireylerin KDTP tüzüğüne ve varolan yasalara aykırı davranışlarından dolayı devam edilemediği için, toplantı KDTP Genel Başkanı tarafından bütün şube meclislerinde görüşülmek üzere sonlandırılmıştır.

3. KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar görevine 03.07.2010 tarihli KDTP Genel Meclisi’nde tüzük ve yasalara bağlı olarak seçilmiştir ve görevine devam etmektedir.

4. 03.07.2010 tarihli sıralı KDTP Meclis toplantısı yerel ve uluslar arası yetkili yasal kurumların bilgi ve denetiminde gerçekleştirilmiştir.

5. 03.07.2010 tarihli meclis toplantısında genel başkan seçimi gerçekleştirilip tüzüğe bağlı olarak seçilmesi gereken diğer merkez yöneticilerinin seçimi bir sonraki toplantıya ertelenmiştir. Dolayısıyla görsel, yazılı ve elektronik medyalarda KDTP adına çıkan bildirideki şahsın imzası KDTP basın sözcüsü olarak geçerli değildir.

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi toplantısına katılan, toplantı tutanağında isimleri mevcut olan 14 Meclis üyesi adına

13.09.2010, Prizren