Logo Loading

Başkan Damka, Eğitim Bakanı Nagavci ile Özel Tarabya Horizon Kurumlarını Ziyaret Etti

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA ile Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanı Arbërie NAGAVCI, Özel Tarabya Horizon Okullarını ziyaret etti.

Özel Tarabya Horizon Eğitim Kurumları müdürü Mehmet Gültekin, Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA ile Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanı Arbërie NAGAVCI’ye kapsamlı bir şekilde okulların tanıtımını gerçekleştirdi.

İngiliz ve Türk eğitim müfredatının harmanlanmış şekilde uygulandığı bu okullada, öğrencilerin mezun olduklarında iki diplomaya sahip olabileceği belirtildi. Mezun olan öğrencilerin bu diplomalar ile dünyanın her yerinde sorunsuz bir şekilde bütün üniversitesilere kayıt olabildikleri, özellikle İngiltere’deki üniversitelere önkoşulsuz kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.

Kodlama sisteminin Türkiye’de ilk defa bu okullarda başladığı ve Türkiye’de bu konuda öncü oldukları vurgulandı.

Ziyaret sonunda Kosova okulları ile kardeş okul olma ve tecrübe aktarımı konusunda işbirliği yapmak icin hazır olduklarını bildiren Tarabya Horizon Eğitim kurumları müdürü Mehmet Gültekin, ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirdi.

#Eğitim #TarabyaHorizon 📚🎓