Logo Loading

Başkan Damka, T.C. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İle Görüştü

Başkan Damka, T.C. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İle Görüştü
Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Genel Başkanımız Fikrim Damka, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü.
Görüşmede Milletvekili Fidan Brina Jilta , Mamuşa Belediye Başkanı Abdulhadi Krasnic ve Kabine Şefi Yıldıray Bayram‘da yer aldı.
Görüşmelerinde, Bakan Çavuşoğlu, ikili ilişkilerimiz ve işbirliğimizin güçlenerek devam etmesinden duyduğu memnuniyeti belirtirken; Kosova’ya ve Kosova Türk toplumuna olan desteklerinin artacağını, Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman yanlarında olacağını belirtti.
Bakanımız ve Genel Başkanımız Fikrim Damka, Bakan Çavuşoğlu’na, Türkiye Cumhuriyeti’nin sunmuş olduğu desteklerden dolayı müteşekkir olduğunu, mükemmel ilişkilerimizin daha güçlü bir şekilde devam edebilmesi adına çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.
#AntalyaDiplomasiForumu‘nda Kosova’dan üst düzey temsilcilerin yer almasının Kosova’nın bölgesel ve uluslararası imajına katkı sağladığına, bu katılımın Kosova Cumhuriyeti için olumlu gelişmeler sağlayacağına inandığını söyledi.