Logo Loading

Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkanımız Fikrim Damka başkanlığında toplandı

Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkanımız Fikrim Damka başkanlığında toplandı

Kosova Demokratik Türk Partisi Merkez Yönetim Kurulu – MYK, Genel Başkanımız Fikrim Damka başkanlığında toplandı.

22.01.2022 tarihli olağan MYK toplantısının gündeminin ana gündem maddeleri;

📌2021 yılına ait Partimizin Çalışma faaliyet ve Finansal raporlarının sunumu

Geçen yıl içerisinde parti olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetler, ziyaretler, görüşmeler, bilhassa anavatan T.C. üst düzey yetkilileriyle yapılan ikili görüşmelere değinilmiştir. Yıl boyunca başta genel ve yerel seçimler olmak üzere yapılan değerlendirmelerde şubelerin seçimlerde kazanımları – kayıpları, sosyal medya üzerinden halkımıza sunduğumuz bildiriler ve duyurularımızın etkin halde tutulmasının devamlılığı gündemin devamını oluşturmuştur. 2020 yılında başlattığımız başta sağlık, eğitim, ekonomi ve kültürel alandaki gerçekleştirdiğimiz projelerimiz olan (Mamuşa içme suyu girişimimiz, Türkçe eğitim gören öğrencilere yerinde burs, Prizren -Mamuşa-Gilan Türk kültür merkezleri, okullara tablet-akıllı tahta temini, seminerler, eğitim setleri, Mamuşa aile sağlık merkezi) 2021 yılının takibi ve 2022 yılına ait yeni projeler ve Parti çalışma programımız gereği halkımıza hizmette yapacaklarımız MYK üyelerine sunularak onaylanmıştır.
Bununla birlikte 2021 yılına ait Parti finansal raporu kalem kalem parti genelini kapsayacak şekilde sunulup oy birliğiyle onaylanmıştır.

📌Şubelerin yıllık çalışmalarını rapor halinde sunmaları ve 2022 yılı için öngörülen faaliyetler

Şubelerin yıllık çalışma raporlarında ise şube başkanları 2021 yılına ait kendi şubelerinin çalışma ve değerlendirme raporlarını MYK ya sunmuşlardır. Bununla birlikte şube başkanları 2022 yılına ait kendi öngördükleri şube faaliyetlerini de bu kapsamda MYK ya bildirmişlerdir.

📌Bir önceki MYK’da parti tüzüğümüzün değiştirilmesine yönelik almış olduğumuz kararlar neticesinde başlatmış olduğumuz tüzük çalışmaları gereği tüzük komisyonuna her şubeden birer isim verilerek tüzük çalışma komisyonu kurulmuş ve çalışmaların derhal başlatılması oy birliğiyle karara bağlanmıştır.

📌 Gündemin çeşitli kısmında son günlerde Prizren belediyesinde, Prizren şubesinin Belediye Başkanı ile koalisyona girmeme kararı almasına rağmen Belediye başkanının kendi insiyatifiyle müdür olarak atamış olduğu, KDTP Prizren meclis üyesinin almış olduğu görev parti tüzüğü ve disiplin açısından tartışılmıştır.
Parti kararına karşı dışardan yapılan bu tür atamaların halk içerisinde birlik ve bütünlüğü bozmaya yönelik bir davranış olarak görülmesi sebebiyle, MYK üyelerinin önerileri üzerine konunun muhatabı olan Prizren şubesi yönetim kurulunun, bir an önce gerekli adımları atması ve dışarda bilgi kirliliğine açıklık getirmesi için halkı bilgilendirmesi konusunda MYK tarafından Prizren şube başkanına talimat verilmiştir.
#GüçBirliği