Logo Loading

Başkanımız Fikrim DAMKA, TEKNOFEST’te

Başkanımız Fikrim DAMKA, TEKNOFEST’te

Türkiye’nin en büyük festivali olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali #TEKNOFEST, bugün İstanbul’da T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla gerçekleşti.

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA ile Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanı Arbërie NAGAVCİ’de bugün uzayın, havacılığın, teknolojinin, inovasyonun merkezi #TEKNOFEST’te bulundu.

21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında 4.sü gerçekleşen, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, önemli kurum ve kuruşlarla birlikte düzenlenen ve #MilliTeknolojiHamlesi’ni hedefleyen havacılık, uzay ve teknoloji festivali, bu yıl da büyük ilgi gördü.

 

Bilim ve teknoloji ile uzay, havacılık ve inovasyon alanlarında, güçlenen geleceğin Türkiye’sinin gururu🚀 #TEKNOFEST2021’de 7️⃣4️⃣ paydaş, 1️⃣9️⃣7️⃣ farklı etkinlik, hava tüneli, planetaryum ve çok daha fazlası sergilendi.

TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, yapay zekâdan sualtı sistemlerine kadar 3️⃣5️⃣ farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarını içeriyor.

#MilliTeknolojiHamlesi

Teknolojinin, bilimin, geleceğin ve yeni neslin kalbi #TEKNOFEST’te atıyor.!!🚀✈️🚁🛫🛩️

#TEKNOFEST2021