Logo Loading

Başkanımız Fikrim Damka,T.C.Priştine Büyükelçisi ile birlikte ”ESNAF” Derneğini Ziyaret Etti

Başkanımız Fikrim Damka,T.C.Priştine Büyükelçisi ile birlikte ”ESNAF” Derneğini Ziyaret Etti
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ile T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, T.C. Priştine Ticaret Müşaviri ve Milletvekillerimiz “Esnaf” İşadamları Derneği’ni ziyaret etti.
Görüşmede #ESNAF İşadamlari Derneği’nin son bir yıllık faaliyetleri tanıtılırken, yapılabilecek işbirliği olanakları ve projeler görüşüldü.
Başkanımız, Büyükelçi Çağrı Sakar ile birlikte, ziyaretler kapsamında “Kamila” çikolata fabrikası, FE Plast panjur, imalat, montaj işleriyle üzerine çalışan aile şirketi, kamyon yedek parçaları ve BMC üzerine çalışmalarını sürdüren aile şirketi “Burak” ile üretim ve anahtar teslim proje işleri kapsamında çalışan “KS Group” şirketlerini ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyaretlerde üretim ve ticaret hacminin genişletilmesi ile ihracatı artırmaya yönelik seçenekler üzerinde durularak, yerinde tespit edilebilecek sorunlara pratik çözümler bulunması için gerekli teşvik ve çalışmalarla, desteklerin sunulabileceğine işaret edildi.
İşletme ve şirketlerimize yönelik ziyaretlerin önümüzdeki dönemde de sürdürüleceğini bildiren Başkanımız, yeni istihdam olanaklarının yaratılması ve ekonomik kalkınma alanında çalışmalara yoğunluk verileceğini bildirdi.