Logo Loading

Başkanımız “Kosova Cumhuriyeti Heyeti ile İş Dünyası Buluşmaları” Programına Katıldı

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Başkbakan Yardımcısı Besnik Bislimi, Başbakan Yardımcısı Emilija Redzepi ve Sanayi, Girişimcilik ve Ticaret Bakanı Rozeta Hajdari, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kosova Cumhuriyeti Heyeti ile İş Dünyası Buluşmaları’ programına katılım sağladı.
Kosova Hükümeti delegasyonunu BTSO yönetim kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO meclis Başkanı Ali Uğur, Kosova-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Zafer Işık, Bursa AK Parti Milletvekili Refik Özen ve Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş karşıladı.
Ülkeler arası ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi konularının değerlendirildiği program, çok sayıda iş insanını bir araya getirdi.
Gerçekleşen konuşmalarda, Kosova ve Bursa’yı bağlayan çok sayıda tarihi, kültürel, ailevi ve siyasi bağlardan yanında, ekonomik bağların gelişmesi için de hazır olunduğuna vurgu yapıldı. Bu yönde yapılacak çalışmalarda, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi ve güçlenmesi ile potansiyel işbirlikleri için atılacak adımlar görüşüldü.
Bursa Sanayisi ve Sanayi Bölgeleri, BTSO ve BTSO projelerinin tanıtıldığı program sonrası, Bursa Model Fabrika, Butekom proje işleyişleri, tekstil fabrika ziyaretleri yapıldı.