Logo Loading

Başkanımız YTB Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi’nin Kapanış Törenine Katıldı

Başkanımız YTB Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi’nin Kapanış Törenine Katıldı
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Kosova Türkiye Mezunları Birliği (TÜMEB) iş birliğinde düzenlenen “Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi”nin kapanış programı ve sertifika törenine katıldı.
T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, TİKA Koordinatörü Cihan Dinçer, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Fatih Cansız, Maarif Genel Müdürü Oğuz Hamza Yılmaz’ın da katıldığı programda, Bulgaristan, Bosna Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Yunanistan’dan akademiye katılım sağlayan 45 genç yazara sertifika dağıtımı gerçekleşti.
Törende sözü alan Genel Başkanımız;
“Umuyorum ki bu güzel proje sonrasında eğitim alan genç kalemlerimiz, bizleri gururlandıracak eserleriyle, Balkanlarda yaşatılan bu ruhun diri kalmasına ve dedelerimizden aldığımız mirası geleceğe taşımamıza vesile olurlar.
Anavatanımızla Balkanlar arasındaki tarihi, kültürel ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirerek, sözlü ve yazılı edebiyat, müzik, resim, sinema ve tiyatro gibi sanat dallarını yaşatabileceğimiz daha nice projelerin hayata geçirilmesini ve buna benzer güzel çalışmalarla varlığımızı pekiştirmelerini diler, herkese saygılarımı sunarım.” dedi.