Logo Loading

Başkanımızın Bodrum-Muğla Temasları

Başkanımızın Bodrum-Muğla Temasları
Corelli Bodrum Halikarnas Granfondo Festivali için Bodrum’a ziyarette bulunan Bölgesel Kalkınma Bakanımız Sayın Fikrim Damka, T.C. Muğla Valisi sayın Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret etti. Kosovalı ve Muğlalı gençler arasında yapılacak etkinliklerin ele alındığı ziyarette, Kosovalı Eğitimci ve Sağlık çalışanlarına yönelik Türkçe Eğitim ve Sağlık Semineri ile Gençlik Değişim Projeleri hakkında görüş birliğine varıldı.
Muğla Valisi Orhan Tavlı ziyaretleri anısına Bakanımıza Kavaklıdere el işi ibrik armağan ederken, Bakanımız Fikrim Damka Kosova’ya özgü motiflerden oluşan el emeği porselen armağan etti.
Corelli Bodrum Halikarnas Granfondo Festivali kapsamında Bodrum’da bulunan Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Sayın Fikrim Damka, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’i ziyaret etti.
Üniversitede daha fazla öğrencimizin okuması için olanak yaratılması konusunda fikir birliğine varılan görüşmede, özellikle tıp alanında öğrencilerimize kontenjanların açılması konuşuldu.
Geleneksel olarak her yıl Bodrum-Muğla’da gençler için aktiviteler, sosyal ve sportif faaliyetlerin olacağı gençlik kamplarında gençlerimizin yer alması konusunda anlaşmaya varıldı.
Rektör Prof.Dr Hüseyin Çiçek ziyaretleri anısına Bakanımıza hediyelerini takdim ederken, Bakanımız Fikrim Damka Kosova’ya özgü motiflerden oluşan el emeği porselen armağan etti.