Logo Loading

Başkanımızın Eğitim Kurumlarını Ziyaretleri Devam Ediyor

Başkanımızın Eğitim Kurumlarını Ziyaretleri Devam Ediyor

Genel Başkanımız ve Bakanımız Fikrim DAMKA ile Eğitim Bakanı Arbërie NAGAVCİ Türkiye ziyaretleri kapsamında, T. C. Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü ile T. C. Kosova Eğitim Müşaviri eşliğinde bir dizi okul ve halk eğitim merkezlerini ziyaret ettiler.

 

Ziyaretler kapsamında bu okullarda eğitimde ve öğretimde geliştirilen özel sınıfları gezdiler. İlk olarak Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaret edildi. Devamında Halk Eğitim Merkezi’ni ziyarette bulunan Başkanımız ve Bakan Nagavci, kadınlarımızın el emeği ürünlerini inceleme ve çalıştıkları atölyeleri görme imkanı buldular.

Başkan ve Bakan Damka ile Bakan Nagavci ve beraberlerindeki heyetin bir sonraki ziyaretleri Ataköy Mimar Sinan ilkokulu oldu. 1-4 sınıfları arasında eğitim veren okulda, müzik, sanat, evde yaşam, bilim ve kitap atölyeleri ile yaratıcı uygulamaların ne kadar etkileyici olduğunu dile getirdiler.

Ziyaretlerin son durağı Ataköy ortaokulu oldu. Kaliteli uygulamalı eğitimlerin verildiği bu okulda, kodlama, teknoloji ve bilim atölyelerinin örnekleri görüldü. Ayrıca bu okuldan TeknoFest’e katılım sağlandığı da bildirildi.

Genel Başkanımız ve Bakanımız Fikrim Damka ile Bakan Arbërie Nagavci, ziyaret ettikleri okul ve eğitim merkezlerini yerinde inceleme ve işbirliği imkanlarını değerlendirme fırsatı buldu.