Logo Loading

Başkanlık Kurulu Genel Başkanımız Fikrim Damka Başkanlığında Toplandı

Sevgili Vatandaşlarımız, değerli Partililer;
Geçtiğimiz günlerde Merkez Seçim Kurulunun açıklamış olduğu resmi sonuçlar ile Partimiz, Kosova genelinde yarıştığı bölgelerde toplamda 6006 oy almış, bu oy oranı ile Kosova’da en fazla oyu alan azınlık partisi olmayı başarmıştır.
Partimiz; Prizren’de 2496 oy, Mamuşa’da 1498 oy, Priştine’de 621 oy, Gilan’da 756 oy, Vıçıtırın’da 315 oy ve Mitroviça’da 214 oy alarak, 17 Ekim seçimlerinde temsiliyetini Ülke genelinde hissettirmeyi başarmıştır.
Kosova genelinde yerel seçimlerden sonra oluşan tabloda 38 Belediye’de, 14 Kasım’da ikinci tur seçimleri düzenlenecek ve bu seçimler nihai sonucun belirleyicisi olacaktır.
KDTP’de Mamuşa’da ikinci tur seçimlerinde Belediye Başkanlığı için yeniden yarışacak, ilk turda oyların %49’unu alan Belediye Başkan adayımız Abdülhadi Krasniç, 14 Kasım seçimlerinde de oy oranını arttırarak zaferini taçlandıracağına olan inancımız tamdır.
Halkımızla yürüttüğümüz istişareler, yarışan adaylarımızla birlikte yaptığımız fikir alışverişi ve gerçekleşen Başkanlık Kurulu toplantısından sonra, ikinci turda şubelerimizin almış oldukları karar doğrultusunda yapılan koalisyon anlaşmalarına göre Partimiz, daha kapsayıcı bir şekilde halkımızı temsil etmeye çalışacak, daha istikrarlı, merkezi ve yerel düzeyde işbirlikleri ile Kosova Türk toplumuna hizmet etmeye devam edecektir.
Halkımızı tüm şehirlerde yapacağımız Koalisyon anlaşmaları ve izlenecek politikalar hakkında tekrardan bilgilendirecek, bütün bunların neticesinde toplumumuz adına en doğru ve en isabetli kararı vermek için çok titiz bir çalışma yürüttüğümüzü ifade etmek isteriz.
KDTP Başkanlık Kurulu