Logo Loading

Başkanlık Kurulu Priştine’de Toplandı

Başkanlık Kurulu Priştine’de Toplandı

27.12.2019 tarihinde Priştine Şubesinde biraraya gelen Başkanlık Kurulu üyeleri “Güncel Siyasi Gelişmeler” ve “Türkiye Cumhuriyeti Resmi Ziyaretleri” başlıklı konuları gündemine aldı.

26.12.2019 tarihinde gerçekleşen Kosova Meclisi 7. Yasama Dönemi Kuruluş Oturumu hakkında ayrıntılı bilgi veren Genel Başkan Fikrim Damka, Kosova Meclisi Başkan Vekili görevi ile yasama dönemi boyunca toplulukları Kosova Demokratik Türk Partisi’nin temsil edeceğini vurgulmıştır. Genel Başkanımız, meclis organlarının seçimiyle birlikte önü açılan hükümet kurma sürecinin hareketli günleri beraberinde getireceği, bu süreçte Başkanlık Kurulu ve parti üst organları ile istişare halinde Vetevendosje Hareketi ile görüşmelere devam edileceğini ifade etmiştir.

Önümüzdeki günlerde partimizin üst düzey temsilcilerinden oluşacak bir heyetin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere resmi temaslarda bulunmak maksadıyla Türkiye Cumhuriyeti’ne bir ziyaret gerçekleştireceği bilgisini veren Damka, görüşmelerde masaya yatırılacak konuların, önümüzdeki günlerde kamuoyunun bilgisine sunulacağını belirtmiştir.