Logo Loading

Bayramda KDTP Üye ve Sempatizanları Bir Araya Geldi

Bayramda KDTP Üye ve Sempatizanları Bir Araya Geldi

Prizren’de Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Bayram buluşmasına ilgi büyüktü. KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, hazır bulunanların Ramazan Bayramını kutladı ve bayramın dünyaya barış ve huzur getirmesini diledi. Mahir Yağcılar, Kosova’da önümüzdeki seçimlerin önemine işaret etti ve halka seçimlere katılım ve KDTP’ye oy verme çağrısında bulundu.

13 Ekim Cumartesi akşamı saat 18.00’de Prizren-Maraş’ta bulunan Andrra Spor ve Eğlence tesislerinde KDTP Bayram buluşmasını düzenledi. Andrra Restoranı, birkaç yüz üye, sempatizan ve davetliye dar geldi.

Geleneksel Bayram buluşmasında hazır bulunanları selamlayan KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, hazır bulunanların Ramazan Bayramını kutladı ve bayramın dünyaya barış ve huzur getirmesi dileklerinde bulundu.

Mahir Yağcılar, önümüzdeki dönemde Kosova nihai statü müzakerelerinin devam etmesiyle birlikte genel, yerel ve belediye seçimlerin de yapılacağını belirtti. 17 Kasım seçimlerinde bu yıl yenilik tercihli listeler olacak diyen Mahir Yağcılar, halkın dolaysız seçme hakkına sahip olacağını vurguladı.Türk toplumu tek parti ile genel seçimlere katılırken halkın 16 milletvekili adaydan seçimi yapabileceğini söyleyen Mahir Yağcılar, yerel seçimlerde de halkın temsilcilerini seçeceğini hatırlattı. 17 Kasım seçimlerinde yeniliklerden Prizren Belediyesi’nde KDTP’nin belediye başkanı adayının da olduğunu belirten Yağcılar, seçimlerde oy vermenin önemine de işaret etti. KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar konuşmasının sonunda şimdiye kadar destekleri için herkese teşekkür etti ve halka 17 Kasımda vatandaşlık görevini yapması için seçimlerde oy kullanma çağrısında bulundu.

Bayram buluşmasında KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’a katkıları nedeniyle Prizren Emekliler Dereneği başkanı Hüsnü Rugova takdirname verdi.

Bayram buluşması süresince KDTP faaliyetleri ve 17 Kasım üçlü seçimlerindeki adayları tanıtımı dev ekranda video slayt gösterisiyle gerçekleştirildi.

Bayram buluşmasında T.C. Eşgüdüm Bürosu Başkanı Mustafa Sarnıç ve yardımcıları, Türk KFOR’u; Prizren, Priştine, Gilan, Vuçitırın kurum ve kuruluş temsilcileri de hazır bulundu.