Logo Loading

Birlik Beraberlik İçinde Koşuldu

Birlik Beraberlik İçinde Koşuldu

19.Mayıs.münasebetiyle KDTP-Prizren Şubesi Gençlik Kolu girişimiyle düzenlenen ’’Gelin Birlikte Koşalım’’ gençlik koşusu yapıldı. Koşuya Arnavut Boşnak Rom gençleride katıldı.

KDTP-Merkez Ofisinin karşısından Prizren Şubesi Başkanı Orhan LOPAR’ın işaret vermesiyle başlayan koşu, 1’nci Mlin’e yarışmacıların varmasıyla tamamlandı.

Yarışmada erkeklerden 1’nciliği Besfort BRESTOVCİ, 2’nciliği Ozan PİROL, 3’ncülüğü Hadis PİRANA alırken, bayanlardan 1’nciliği Hatice LAYA, 2’nciliği Semra MORİNA, 3’ncülüğü Ümran KOKO aldı.

Mulini restoranında akşam yapılan ödül törenine Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı,Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir YAĞCILAR, AGİT Temsilcileri, Türk Taburu Temsilcileri ve Prizren Şubesi Başkanı Orhan LOPAR katıldı.

Tören’de KDTP-Prizren Şubesi Başkanı Orhan LOPAR ’Atatürk’ ün gençlere armağan ettiği bayramınız kutlu olsun, sizler bura topraklarda var oldukça Türklük buralarda yaşayacaktır, Ne Mutlu Türküm Diyene ’’diyerek konuşmasını bitirdi.

KDTP-Genel Başkanı,Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir YAĞCILAR’da ’’Gençler bayramınız kutlu olsun,sizler mutlu oldukça bizlerde mutlu oluyoruz,sizler eğlendikçe bizlerde eğleniyoruz,sizler var oldukça bizlerde var olacağız’’ diyerek sözünü bitirdi. KDTP-Prizren Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı Elif TOKMAK’ta ’’ Bu 2nci defa düzenlenen 19 Mayıs Gençlik bayramının artık tüm Kosovalı gençlerle geleneksel olarak kutlandığını,bundan sonrada kutlanacağını söylerken ayrıca AGİT ve diğer sponsorlara katkılarından dolayı teşekür etti.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödüllerin verilmesine geçildi, 1’nciliği kazanan Besfort BRESTOVCİ’ye ödülünü Mahir YAĞCILAR,2’nciliği kazanan Ozan PİROL’a ödülünü Orhan LOPAR, 3’ncülüğü kazanan Hadis PİRANA’ya ödülünü AGİT Temsilcisi verdi.

Koşuya katılan bayan yarışmacılardan 1’nciliği kazanan Hatice LAYA’ya ödülünü AGİT Temsilcisi, 2’nciliği kazanan Semra MORİNA’ya ödülünü Alev NUŞ, 3’ncülüğü kazanan Ümran KOKO’ya ödülünü AGİT Temsilcisi verdi. Ödül töreninin sona ermesinden sonra sahneye çıkan MAVİ Duvar, THE Dimension, DJ Osbitas, GÖLGE ve PUR gibi guruplar gençleri gece boyunca eğlendirdi.