Logo Loading

Birlik ve Beraberliğin Tek Adresi KDTP

Birlik ve Beraberliğin Tek Adresi KDTP

Değerli Kosova halkı,

Oylama işlemlerinin son bulmasıyla, artık gayri resmi sonuçların açıklanması sürecine girmiş bulunmaktayız.
Yüce bir sebep için bir araya geldiğimiz bu sürece gösterilen ilgi, zor şartları da göz önünde bulunduruğumuzda, bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Memnuniyetimiz aynı zamanda Partimize gösterilen ilginin de bir sonucudur. Bu sonuca ortak olan herkese teker teker teşekkür ederiz.
Halkımıza hizmet edebilmek adına girdiğimiz bu yolda; samimiyeti, dürüstlüğü ve iyi niyeti tercih ettik. Bu seçim sonucundan çıkarılması gereken çok fazla ders olduğunu da görüyoruz.

Halkımızla buluşmaya ve birleşmeye odaklandığımız bu seçimde, sonuçta halkımızın takdirini kazanmış olduğumuzu görmenin gururunu yaşıyoruz. Halkın takdiri ve iradesinin her türlü gücün üstünde olduğunu gördük!

Bir heyecan ile farklı bir yoldan ilerlemeye çalışanlar ise bu seçimle gerekli cevabı almıştır. Halkımız, ilk defa olmayan bu girişimlere her defasında aynı yanıtı vermiştir. Ortaya çıkan tek sonuç, bölünen Türk oylarıdır. Birliğin ve beraberliğin gücü ise baki kalmıştır. Öyle ki, birliğin ve beraberliğin tek adresinin KDTP olduğuna tekrar müşahit olduk. Bu birlik ve beraberlik ile her zaman daha güçlü olabiliriz; seçime ayrı yoldan katılan bu genç arkadaşlarımıza Partimizin kapılarının her zaman açık olacağını da buradan belirtmek isteriz. Çünkü, her ne olursa olsun, Partimiz herkesi kucaklayan, birleştiren parti, “Bizim Partimiz”dir.

Kısa zamanda, pandemi önlemlerine riyayet ederek halkımızın her kesimine ulaşmaya çalışırken, halkımızın ilgi ve alakası bizler için itici güç olmuştur. Yılmadan, yorulmadan, büyük bir inançla sonlandırdığımız bir seçim süreci yaşamamızın en büyük kaynağı, seçmenimizin bizleri güler yüzle karşılamaları olmuştur.

Temelli, sağlam ve sadık bir seçmen kitlesine sahip olmanın rehavetine kapılmadan, seçmenle buluşma fırsatımızı en iyi şekilde yerine getirdik ve tarih tekerrür ederken, yine 2 Türk Milletvekilini Partimizden Meclise kazandırmayı başardık! Aslında bu başarı siz değerli halkımızın başarısıdır, bizler ise vesilesi olduk.

Hedefimiz, halkımız için her zaman daha iyi bir geleceğin inşası olmuştur. Halkımızın iradesini, başka hiçbir etkene maruz kalmadan, her yere yansıtmak, haklarını ve menfaatlerini gözetmek, daha iyi bir geleceği birlikte inşa etme hedefimiz, bizlerin asıl ve tek Türk Partisi olmasının sebebini açıklamaktadır. Çünkü bizim tanıdığımız tek irade, tek destek, halkın kendisidir!

Geleceğe daha emin bir gözle bakıyoruz; biliyoruz ki, halkımız kendisi için en hayırlı olan seçimi yapmıştır.

Bu hava şartlarında evlerinden çıkıp, seçim yerlerine akın edip, sandığın başına geçenler! Hepiniz bu devlete ve milletine sahip çıkan birer vatanseversiniz!

Seçimde Partimizden aday olup milletvekili adayı olarak yarışan tüm adaylarımızı teker teker tebrik ediyoruz. Lakin, başarının mimarı hiç kuşku yok ki, milletin kendisidir! Birlik olarak, tek bir ses, tek bir düşünce gibi hedefe giden yoldan şaşmadan kesin kararını vermiştir.

Bu vesileyle, Albin Kurti ve Vjosa Osmani önderliğinde sandıktan birinci çıkan Vetëvendosje Hareketini de kutluyoruz.

Seçim sonuçlarının tüm Kosova’ya ve Kosova Türk halkına hayırlı olmasını diliyoruz.

#BizimPartimiz