Logo Loading

Biz Beraberiz, Başka Partilere ve Hareketlere Yol Vermeyiz

Biz Beraberiz, Başka Partilere ve Hareketlere Yol Vermeyiz

KDTP tarafından, 11 Haziran’da düzenlenecek seçimlerin tanıtım kampanyası bu akşam Prizren ‘Luxory Palace’ta gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu gecede partimizin seçimlerde izleyeceği politika, yapılacak faaliyetler ve birbirinden değerli milletvekili adaylarımızın tanıtımı yapılarak Prizren’de resmi kampanyanın açılışı gerçekleştirilmiştir.

Genel Başkan Mahir Yağcılar açılışta yapmış olduğu konuşmasında partinin seçim platformu, seçim stratejisi ve toplumun birlik ve beraberlik içinde hareket etme gerekliliği üzerinde durmuştur. 11 Haziranda yapılacak olan seçimlerin de önemine vurgu yapan Başkan Yağcılar, “Birlik ve beraberliğimiz bizi bugün bu yerlere getirdi. Destekleriniz neticesinde Kosova Türk Toplumu olarak en üst düzeyde temsil edilme başarısını gösterdik. Sizin vermiş olduğunuz güveni hükümette, mecliste ve belediyelerde güçlü bir şekilde temsil ederek, buralarda sizin gür sesiniz olduk. Parti politikalarının belirlenme süreçlerinde sizlerle iç içe olarak, var olan sorunları beraberce sırtlayarak mücadelemiz kahramanca verdik. Bugün olduğu gibi yarın da aynı inanç ve gurur ile yolumuza devam edeceğiz.

Devam edeceğimiz bu kutlu yolu sadece bizim değil, hepimizin hizmet yoludur. Gelin 11 Haziran günü davamıza sahip çıkalım, geleceğe daha umutla bakalım. Kimlik davasını, eğitimimizde ana hedeflerimizi, öğretmenlerimize maddi destekleri, Türkçe eğitim görülen okullarda şartların düzeltilmesini sağlamakla birlikte, üniversitelerde yeni bölümlerin açılması, lisans ve yüksek lisans kontenjanlarının çoğaltılması temel politikalarımız arasında yer almış ve almaya da devam edecektir. Bu yılki milletvekili listemiz zengin bir içeriğe sahip olmakla birlikte içinde mühendis, doktor, hukukçu, iktisatçı, öğretmen ve diğer değerli mesleklerden olan güçlü şahsiyetler barındırmaktadır. Bizler sizin desteğinize inanarak, bu mübarek günlerde Allah’ın izniyle tekrardan bu kutlu yolda muvaffak olacağımıza inanıyoruz. Yeter ki 11 Haziranda 26 numarada buluşalım, Kosova Demokratik Türk Partisinde coşalım” diyerek sözlerini noktalamıştır.

Genel Başkan yaptığı konuşmanın ardından tüm adayları sırasıyla sahneye davet ederek, 11 Haziranın kahramanlarının tanıtımı yapılmıştır.