Logo Loading

Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka

Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka

Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damk

14 Şubat seçimlerinde elde ettiği başarının ardından hükümeti kurma görevi verilen Albin Kurti tarafından meclise sunulan hükümet kabinesi, Kosova Meclisi milletvekillerinden 67 oy alarak Kosova Cumhuriyeti’nin yeni hükümeti oldu. Halkın teveccühünü alarak, Kosova Türk Toplumunun güvenini alan ve 14 Şubat seçimlerde en fazla oy alan topluluk partisi olan Kosova Demokratik Türk Partisi Kurti Hükümetinde Bölgesel Kalkınma Bakanlığını yürütecek. Genel Başkanımız Fikrim Damka’nın Bölgesel Kalkınma Bakanı olarak görev yapacağı bu dönemde Kosova Türk Toplumu KDTP tarafından en üst düzeyde temsil edilmeye devam edecektir.

Kosova siyasi tarihinde her zaman yapıcı olan ve Kosova’nın sosyo-ekonomik kalkınmasına doğrudan olumlu katkı sunan Kosova Demokratik Türk Partisi ve onun temsilcileri, önümüzdeki dönemde de Başbakan Albin Kurti liderliğindeki Kosova Hükümetinde ve demokrasimizin mabedi olan Kosova Meclisinde, Kosova Türk Toplumunu layıkıyla temsil edecek, Kosova Cumhuriyeti’nin gelişimi yönünde çalışmalarına devam edecektir.

Geçtiğimiz dönemde Bölgesel Kalkınma Bakanı görevini yürüten Enis Kervan’a, İçisleri Bakan Yardımcısı Yıldıray Bayram’a, Ekonomi ve Çevre Bakan Yardımcısı Ergin Bunjak’a, danışmanlarımıza ve diğer kadrolarda görevlerini layıkıyla yerine getiren arkadaşlarımıza katkılarından ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, Kurti Hükümetinin tüm Kosova Halkına hayırlara vesile olmasını diliyoruz.