Logo Loading

Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, “Kosova’da Dillerin Kullanımına İlişkin Yasayı Uygulayan En İyi Bakanlık” ödülüne layık görüldü.

Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, “Kosova’da Dillerin Kullanımına İlişkin Yasayı Uygulayan En İyi Bakanlık” ödülüne layık görüldü.

Bugün, 10 Aralık 2020, Dil Komisyonu Ofisi (DKO) ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Kosova Misyonu (AGİT), Bölgesel Kalkınma Bakanlığını Kosova’da Dillerin Kullanımı Yasasını ” En İyi uygulayan bakanlık olarak ödüllendirdi.
Bu ödül, Dil Komisyonu Ofisi ve Kosova’daki AGİT Misyonu tarafından düzenlenen bir Çevrimiçi etkinlikte Bölgesel Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildi. Her iki tarafın temsilcileri tarafından yapılan konuşmada, bu ödülün verilmesine kadar, merkezi düzeydeki kurumların resmi ve elektronik / sosyal web sitelerinin değerlendirilmesine odaklanan uzun, şeffaf ve önceden onaylanmış kriterler ile değerlendirme sürecinin gerçekleştirildiğini vurguladılar.
Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ‘nın ödülünü, Bölgesel Kalkınma Bakanlığı adına kabul eden Kamu İletişim Bölüm Başkanı Sayın Arta Maloku, organizatörlere değerlendirme için teşekkür ederek bu değerlendirmenin bakanlığın bu şekilde çalışmaya devam etmesi ve Kosova’daki tüm toplulukların özgürlüklerine ve haklarına tam saygı duyarak çalışması açısından bir motivasyon oluşturduğunu vurguladı.
Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, resmi dillerde Arnavutça – Sırpça dillerini kullanması yanı sıra, bu yıl sosyal ağlarında Türkçe ve İngilizce içerik yayınlama pratiğini de uyguladı.
Kamu İletişim Bölümü, daima Bakan Sayın Enis Kervan ve Genel Sekreter Vekili Sayın Besim Kamberaj’dan sürekli gördükleri destek için tüm Bölgesel Kalkınma Bakanlığı çalışanları adına teşekkür etti.

Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, resmi diller için yürürlükte olan ilgili mevzuata saygı duyma ve Kosova’da dengeli bölgesel sosyo-ekonomik kalkınmayı teşvik etme görevini yerine getirme açısından Dil Komisyonu Ofisi, diğer kurumlar ve uluslararası ortaklarla işbirliğine açık olduğunun vurgusunu da yaptı.