Logo Loading

Brajşori, Yağcılar ve Krüezi ile biraraya geldi

Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Bexhet Brajshori Kosova’nın kültür beşiği Prizren’i ziyaret etti. Belediyenin üst düzey yetkilileri ile daha önce gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonucu bugünkü ziyareti gerçekleştirdiğini söyleyen Bakan Brajshori, ziyaretinin asıl amacı Mamuşa’ya yapacağı ziyaret olduğunun altını çizdi.

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı ve Prizren Milletvekili Mahir Yağcılar tarafından karşılanan Brajşori ile birlikte Belediye Başkanı Eqrem Krüezi’nin makamında bir araya geldiler. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ve yarım saat süren görüşmeler sonucunda bir basın açıklaması yapan Barjshori, Prizren Belediye Başkanı Eqrem Krüezi ile yaptığı görüşmelerden çok memnun olduğunu, görüşmelerde ileriye yönelik kültürel konularda nasıl işbirliği yapılabileceğini söyledi. Bakan Brajshori, asıl amacının Mamuşa halkının kültürel ala taleplerini dinlemek üzere gerçekleştireceği bir ziyaret olduğunu belirtti. Basının soruları üzerine bakan, Prizren’de bulunan tarihi yapıların yok edilmesine karşı ciddi çalışmaların devam ettiğini, geçen yıl Prizren Birliği’nde yapılan onarımların başka yapılarda da gerçekleşeceğini söyledi.

Belediyeye gerçekleştirdiği ziyaretini tamamlayan Bakan Brajshori, daha sonra Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı ve Prizren Milletvekili Mahir Yağcılar ve KDTP Prizren Şube Başkanı ve Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Şpat’la birlikte Mamuşa’ya hareket ettiler. Mamuşa’da Yerel Birlik temsilcileri, Mamuşa Spor Kulübü ve Aşık Ferki Kültür Güzel Sanatlar Derneği’yle ileriye yönelik kültürel projeleri görüşmeye aldılar. Söz konusu ziyarete eşlik etmesi beklenen Sağlık Bakanı Resmiye Mumcu ise görüşmelere katılmadı.